0
Lufthansa
Lufthansa

LUFTHANSA HAKKINDA

Lufthansa, Avrupa’nın en iyi hava yolu firmasıdır. Bütün kıtalarda ise hizmet kalitesi açısından en iyiler arasında yer alarak en büyük ikinci hava yoludur. Merkezi Almanya olan hava yolu, Frankfurt’ta yer alan yerel merkezinden uçuş operasyonlarını yönetmektedir. 1953 yılında kurulan ve ilk uçuşunu 1955 yılında gerçekleştiren hava yolu firması kesintisiz olarak uçuşlarına devam etmekte ve bütün kıtalara hizmet vermektedir. Lufthansa uçak bileti alımlarınızda BiletUcuz.com ‘u kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kolay kullanım imkanı sunan web sitemiz IATA üyesi ( 8820080-3 ) olmamızdan dolayı en güncel Lufthansa kampanyalarından haberdar olup, Lufthansa Hava yolları ile aynı anda sitemiz üzerinden misafirlerimize duyurusunu gerçekleştiriyoruz.

Web sitemiz ile aynı anda en modern ve kolay kullanımlı mobil uygulamamız üzerinden de Lufthansa ‘nın sunmuş olduğu kampanyalı biletleri sizlere sunuyoruz. Almak istediğiniz Lufthansa uçak bileti ’ni en ucuza almanız için sistemlerimizi her an güncelliyoruz.

Lufthansa Yolcu Sadakat Programı Miles&More Programı

Lufthansa Hava Yolu yolcu sadakat programı kapsamında Miles&More üyeliğine konuklarını abul etmektedir. Sürekli olarak iş veya turizm amaçlı gerçekleştirilen uçuşlarda Lufthansa Hava Yolunu tercih eden konuklara sunulan hizmetler, uçuş sırasında ve kişilere özel oalrak verilen kartlar ile puan kazanma ve kazanılan puanları Star Alliance üyesi iş yerlerinde harcanmasını kapsamaktadır.

Miles&More kapsamında sizlere sunulan kart ile yaptığınız Star Alliance üyesi işyerlerinde mil puanlar kazanır ve bu mil puanları harcayabilir ayrıca yine Star Alliance üyesi hava yollarından hediye ve indirimli bilet alabilirsiniz. Lufthansa Miles &More üyesi olabilmek için resmi web sayfasını ziyaret etmeniz ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Yolcu Kuralları

Lufthansa iç hatlar ve dış hatlarda hizmet veren ve hava yolu temsilcisi olan BiletUcuz.com web sitesi aracılığı ile bilet satışı gerçekleştirilen hava yolu şirketidir. Lufthansa ile yolculuk edebilmeniz için biletinizi almanız yeterli değildir. Gerçekleştireceğiniz uçuşlarda belirtilen saatlerde havalimanında olmalı ve check-in işlemlerinizi, eğer dış hatlarda seyahat ediyorsanız pasaport kontrol noktalarından geçmeniz gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde hava limanında olmayan ve işlemlerini gerçekleştiremeyen ve yasalar tarafından aranan ve suçlu kişiler Lufthansa ile seyahat edemezler. Ayrıca özel duruma sahip kişilerinde gerekli bilgileri ve sağlık raporlarını görevlilere iletmeleri gerekmektedir.

Çocuk ve Bebek

0-24 aylık, iki yaşından gün almamış yolcular, bebek yolcu kapsamında kabul edilmektedir. Güvenlik sebebiyle iki yaşın altındaki bebeklerin yetişkin kucağında oturmasına izin verilmektedir. Her bebeğe en az bir yetiştik refakat etmesi zorunludur. Eğer iki bebeğe bir yetişkin refakat edecekse ikinci bebek için koltuk rezervasyonun yapılması ve bebeğe uygun bebek araba koltuğu veya çocuk koltuğu getirmeniz gerekmektedir.

Lufthansa Hava Yolları acil durumlar için bütün uçaklarında yedek bebek bezi bulundurmaktadır. Ayrıca bebeğinizin altını değiştirmeniz gerektiğinde ise tuvaletlerde gerekli alt değiştirme üniteleri de bulunmaktadır. Uzun menzilli yolculuklarda uçaklarda ek olarak bebek karyolası yer almaktadır. 14 kilogram ağırlığında ve 83 cm boyundaki bebekler için uygun karyola konuklar kullanabilmektedir. Lufthansa Hava Yolları uçuşlarında sınırlı sayıda bebek maması bulundurmaktadır. Bu nedenle yanınızda bebeğinizin sevdiği mamayı getirmenizi önermektedir. Getirdiğiniz mama kabin ekibi tarafından ısıtılmaktadır.

Bebeğinizin ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarda havalimanı ekibine uçuşunuzdan en geç 24 saat öncesinden bilgi vermeniz gerekmektedir. 2 yaşından gün almış yolcular çocuk yolcu kapsamında kabul edilir ve çocuk ücreti üzerinden koltuk rezervasyonu yaptırılması zorunludur. 2-7 yaş arasındaki çocuklar isteğe bağlı olarak puset veya arabaya koltuğu ile uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Lufthansa güvenlik kuralları gereği küçük yolcuların uçuş boyunca bağlı kalmaları gerekmektedir.

Lufthansa Hava Yolları küçük yolcularının mutluluğu için onlara özel menüler hazırlamaktadır. Fakat çocuk menüsü için önceden iletişime geçmeniz ve bilgi vermeniz gerekmektedir. Ayrıca uçuş sırasında çocukların mutluluğu için e-kitap formatında kitaplar, oyuncaklar, çikolata dağıtımı gerçekleştiren hava yolları çocuklarınızın üşümemesi için kalın giydirilmesini ve basınç farkından dolayı ayakların şişmesinden dolayı çocuklara çift çorap giydirilmesini ve ayakkabılarının uçuş sırasında çıkarılmasını önermektedir.

Refakatçı Yolcular

Lufthansa refakatçi yolcular tek başına uçuş gerçekleştiremeyecek durumda olanlar için iç hat uçuşlarında kabin ekibinden birinin veya tanıdıkları biriyle uçmasına izin verildiği durumlarda ki yolcudur. Refakatçi yolcunun bütün masrafları asıl yolcuya aittir.

Refakatsız Çocuk Yolcular

5 yaşından büyük çocukların yalnız refakatiz uçuşuna izin veren Lufthansa Hava Yolları güvenlik koşulları gereği uçuş gerçekleştirecek çocuğun yasal sorumlusu tarafından bir izin kağıdının verilmesi gerekiyor. Ayrıca havalimanlarında gerekli olan formlar karşılıklı olarak doldurularak imzalanması durumunda çocuk yolculara kabin ekibi refakat ederek uçuşunun gerçekleştirilmesine izin veriliyor. Çocuğunuzun yalnız uçması için hava yolu firması ile önceden irtibata geçmeniz gerekmektedir. Uçuş öncesinde ve sonrasında hiç yalnız bırakılmayan çocuk yolcu daha sonrasında sadece belgelerde belirtilen kişiye teslim ediliyor.

Hamile Yolcular

Lufthansa Hava Yolları 28. Haftasına kadar hamile yolculardan rapor istememektedir. 28-32 haftalık hamile yolcuların ise 7 günden eski olmayan ve ‘uçak ile seyahatinde sakınca yoktur' yazılı bir doktor raporu ile uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Raporu kendi doktorlarından almaları gerekmektedir. Alınan rapor dili İngilizce olmalıdır. 32. Haftasını dolduran ve sonraki sürelerde anne adaylarının uçuşuna izin verilmemektedir.

Hasta Engelli Yolcu

Hasta yolcuların doktor raporu ile beraber uçmasına izin veren Lufthansa, bulaşıcı hastalığı olan ve bulaş durumu devam eden yolcuların uçuşuna izin vermemektedir.

Görme veya işitme engelinden birine sahip yolcuların uçuşunda doktor raporu olmadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca görme engelli kişiler uygun koşullara sahip rehber köpekleri ile beraber uçuşlarını gerçekleştirebilirler.

İki engeli birden olan ve uçuş ekibini anlayamayacak durumda olan ve iletişim kurmada sorun yaşayan Lufthansa yolcuları refakatçileri ile beraber seyahatlerini gerçekleştirmelerine izin verilmektedir.

Tekerlekli Sandalye Hizmeti

Lufthansa Hava Yolları, bedensel engeli bulunan ve tekerlekli sandalye kullanması gereken veya hareket kabiliyeti sınırlı yolcuları için tekerlekli sandalye hizmeti vermektedir. Tekerlekli sandalye hizmetini alabilmek için biletinizin rezervasyonu sırasında, uçuşunuzdan 48 saat öncesinde veya check-in konturlarında görevlilere isteğinizi ve kullanmak istediğiniz tekerlekli sandalye tipini bildirmeniz gerekmektedir.

Lufthansa İkram

Lufthansa Hava Yolları uçuşlarında konuklarına sundukları ikramlarda özel isteklere de karşılık vermek üzere özel şeflerle çalışmaktadırlar. Dyet, beslenme ya da dini nedenlerle öze yemek talepleri için 16 farklı yemek seçeneği ile hizmet vermektedir. Özel yemek taleplerinizi uçuştan 24-48 saat öncesinde bildirmeniz gerekmektedir.

Lufthansa Airtravel: FlyNet®

Lufthansa Hava Yolları uçuşları sırasında hayatla bağlantınız kopmaması ve işlerinizi yürütebilmeniz için sınırsız internet hizmeti sunmaktadır. Fly Net kapsamında sunulan hizmetlerle hızlı ve güvenli bir şekilde internette gezinebilir ve FlyNet portalı aracılığı ile en son haberlerle gündemi takip edebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz canlı TV kanalı olan sport24 izleyebilirsiniz. E-posta gönderebilir ve alabilirsiniz. FlyNet aracılığı ile e-kitap indirebilir ve Lufthansa WorldShop ve Amazon online alışveriş yapabilirsiniz.

Lufthansa Bagaj Kuralları

Lufthansa bagaj kuralları kapsamında uyguladığı kurallar Avrupa Hava Taşımacılığı kuralları ile aynıdır. Kesici, yanıcı,delici, kimyasal ve zehirli, radyoaktif maddeler bagaj kapsamında kabul edilmemektedir. Buna ek olarak bidon, teneke, çuval gibi eşyalarda bagaj kapsamında kabul edilmemektedir.

Plastik poşetler kişinin tercihine göre belirtilen kurallara uyuyorsa el bagajı olarak yanına alınmasına izin verilmektedir.

Uçak Altı/ Kayıtlı Bagaj

Lufthansa hava yollarında da bilet sınıfınıza göre tanınan belirli bir serbest bagaj hakkınız bulunmaktadır. Uçuş bölgenize ve bilet sınıfınıza göre serbest bagaj hakkınız rezervasyon sırasında belirtilmektedir. Belirtilen ağırlıklardan fazla olan bagajlar için fazla bagaj uygulaması ile kilogram başına fazla bagaj ücreti alınmaktadır. Fazla bagaj ücreti uçuş bölgesinin sınıfına göre 15-50 Euro arasında değişmektedir. Fazla bagaj kapsamında dahi olsa her bir parça bagajın ağırlığı 32 kilogramdan fazla olmamalıdır.

Kabin / El Bagajı

Lufthansa hava yolları ile uçuşunuz sırasında yanınıza almak istediğiniz eşyalar el bagajı kapsamında değerlendirilmektedir. El bagajınız içerisinde kesici, delici, patlayıcı ve yanıcı maddeler yer almamalıdır. Ağırlığı 8 kilogramı geçmeyen ve standart ve 55x40x23 cm boyutlarında olması gerekmektedir. El bagajları ayak altında veya baş üstü raflarına sığabilir olması gerekmektedir. Belirtilen koşullara uymayan el bagajları serbest bagaj kapsamında uçağın kargo bölümünde taşınmak üzere check-in işlemi sırasında kontrol edilerek sizden alınmaktadır.

El bagajının sorumluluğu tamamen yolcuya aittir. El bagajı üzerinde isimsoy isim ve iletişim bilgileri yer almalıdır ve check-in sırasında üzerine yapıştırılan etiket herhangi bir nedenle sökülmemeli ve çıkartılmamalıdır.

Ek Koltuk/ Kabin Bagaj

Lufthansa Hava Yolları isteyen yolcularına ek koltuk satışı gerçekleştirmekte ve bu koltuklarda 75 kilograma kadar bagaj taşınmasına izin verilmektedir. Ek koltuk/ bagaj için ayrıca rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Ek koltuk/ kabin bagajı talebinizi ve rezervasyonunu biletinizi alırken yaptırmanız gerekmektedir. Ek koltuk talebi ile kabine taşınacak bagajlardan yolcunun kendisi sorumludur. Uçağa taşıma ve indirme işlemleri de yolcuya aittir.

Ek koltuk talebiniz olduğunu özellikle check-in sırasında görevlilere belirtmeniz gerekmektedir.

90(850) 520-2525